Domovská stránka Informace k nezaplacení 2 praktické tipy, jak přežít podzim v posteli

2 praktické tipy, jak přežít podzim v posteli

27. 9. 2017
Jak si kdo ustele, tak si lehne. Na podzim a v zimě to platí dvojnásob. Pod špatně vybraným povlečením je zima, studené barvy pocit chladu ještě umocní. Máme dva tipy, jak za studených nocí v posteli nezmrznout. 😊
 

Tip první: Zvolte správný materiál

Klasikou je bavlna, ta se hodí pro celoroční použití. Jedničkou posledních let je mikroflanel. I s ním se v chladných dnech podzimu a zimy vyspíte jak v bavlnce.

Jeho přednosti? Tak například...

  • Povlečení z mikroflanelu má ještě lepší termoregulační vlastnosti (než bavlna) – hustý chloupek, který připomíná zvířecí kožíšek, zahřeje i v opravdu chladných nocích.
  • Povlečení z mikroflanelu není třeba žehlit. Díky hustotě vlákna a stylu předení se mikroflanel nikdy neohne natolik, aby potřeboval žehličku.
  • Povlečení z mikroflanelu je vhodné pro alergiky, a to opět díky stylu a hustotě předení. Mikroflanelové povlečení má tak krátký „chloupek“, že ani roztoči, ani další alergeny nemají šanci se zachytit a škodit.
  • Povlečení z mikroflanelu vyperete a usušíte mnohem rychleji než povlečení z „konkurenčních“ materiálů. Stačí krátký program na 40 stupňů a několik minut (ano, minut) na čerstvém vzduchu a povlečení je připravené k použití. Za zmínku stojí i fakt, že mikroflanel nežmolkuje.

Mikroflanel, to ale není pouze povlečení. Stejně dobře poslouží v podobě prostěradla či deky. Pokud zvolíte mikroflanelovou deku s beránkem, vyzkoušejte jednoduchý tip – povlékněte ji jako přikrývku.

 

Alice šedá mikroflanel 1

Tip druhý: Zvolte správné barvy

Teplé barvy nemají svoje označení jen tak náhodou. Oranžová, růžová, hnědá – především tyto barvy a jejich odstíny dokážou pocitově hřát. Na podzimním a zimním povlečení by měly hrát prim. Zelenkavou, stříbrnou, bílou, modrou a další chladivé barvy s létem odložte.

Vyberte si:

000062 jorga tm. oranžová 1
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.