Domovská stránka Blog 5 tipů, jak se doma zahřát

5 tipů, jak se doma zahřát

24. 1. 2019

Zima je období, ze kterého zejména zimomřivci nejsou nadšení. Změny počasí sice bohužel ovlivnit nemůžeme, ale to, jak se budeme cítit doma, máme plně ve svých rukou.

Pocit chladu je v podstatě obranný mechanismus. Jakmile nám totiž začne být zima, cévy se stáhnou, aby teplo neodcházelo ven z těla. Je to podobné, jako když vám lékař zaškrtí ruku při měření tlaku. Nejstudenější části těla jsou ruce, nohy a obličej, protože tělo tyto části obětuje ve prospěch zachování tepla ve vnitřních orgánech.

Především ženy trpí na časté pocity chladu, jež jsou způsobeny hormonálními změnami. Pokud se v místnosti jen nepatrně ochladí, jejich ruce a nohy na to velmi rychle zareagují. Podle některých studií jsou ruce a nohy žen v průměru o 2,8 °C chladnější než končetiny mužů.

Vychytávky, které vás zahřejí

Střídavá horká a studená sprcha

Chcete si vytrénovat pružnost cév? Pak si dopřejte střídavou horkou a studenou sprchu, která je dokonale pročistí a rozproudí krev. Na pocit tepla pak už nebudete muset dlouho čekat.

 

sprcha

 

Masáž rukou a nohou

Pravidelná masáž dokáže zázraky, obzvlášť pokud použijete tělovou emulzi s prokrvujícími látkami.

 

masáž

Jezte ostrá jídla

Jakmile podzim zaklepe na dveře, zapomeňte na studenou kuchyni, ta je ideální především v létě. Dopřejte si spíše pálivá, česneková či opepřená jídla, která vás zahřejí.

 

ostré jídlo

 

Aromalampa navodí pocit tepla

Co byste řekli takové vůni skořice, zázvoru či pečeného jablka? I ty vám pomohou pocit tepla navodit. Stačí si pořídit aromalampu a příslušný esenciální olej.

 

skořice

 

Pořiďte si domů mikroplyš

Hřejivý materiál dokáže v zimním období doslova divy. Jeho povrch se podobá kožíškům plyšáků, proto je moc příjemné, když se do něj zachumláte. Můžete si jej pořídit v podobě deky k televizi, stejně tak se hodí i do ložnice. Povlečení mikroplyš se těší čím dál většímu zájmu ze strany spotřebitelů, protože kromě hřejivých vlastností nabízí i velmi snadnou údržbu. Spolu s ním si můžete pořídit i mikroplyšové prostěradlo, aby byl váš zimní ložní set naprosto dokonalý.

 

000059 jorga šedá 1

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.