Domovská stránka Informace k nezaplacení 5 tipů, jak se doma zahřát

5 tipů, jak se doma zahřát

3. 10. 2017

Teplým dnům už definitivně odzvonilo a začíná období, ze kterého zejména zimomřivci nejsou příliš nadšení. Změny počasí sice bohužel ovlivnit nemůžeme, ale to, jak se budeme cítit doma, máme plně ve svých rukou.

Pocit chladu je v podstatě obranný mechanismus, jakmile nám totiž začne být zima, cévy se stáhnou, aby teplo neodcházelo ven z těla. Je to podobné, jako když vám lékař zaškrtí ruku při měření tlaku. Nejstudenější části těla jsou ruce, nohy a obličej, protože tělo tyto části obětuje ve prospěch zachování tepla ve vnitřních orgánech.

Především ženy trpí na časté pocity chladu, jež jsou způsobeny hormonálními změnami. Pokud se v místnosti jen nepatrně ochladí, jejich ruce a nohy na to velmi rychle zareagují. Podle některých studií jsou ruce a nohy žen v průměru o 2,8 °C chladnější než končetiny mužů.

Vychytávky, které vás zahřejí

Střídavá horká a studená sprcha

Chcete si vytrénovat pružnost cév? Pak si dopřejte střídavou horkou a studenou sprchu, která je dokonale pročistí a rozproudí krev. Na pocit tepla pak už nebudete muset dlouho čekat.

 

sprcha

 

Masáž rukou a nohou

Pravidelná masáž dokáže zázraky, obzvlášť pokud ji provádíte s emulzí s prokrvujícími látkami.

 

masáž

Jezte ostrá jídla

Jakmile podzim zaklepe na dveře, zapomeňte na studenou kuchyni, ta je ideální především v létě. Dopřejte si spíše pálivá, česneková či opepřená jídla, která vás zahřejí.

 

ostré jídlo

 

Aromalampa navodí pocit tepla

Co byste řekli takové vůni skořice, zázvoru či pečeného jablka? I ty vám pomohou pocit tepla navodit.Stačí si pořídit aromalampu a příslušný esenciální olej.

 

skořice

 

Pořiďte si domů mikroplyš

Hřejivý materiál dokáže v zimním období doslova divy. Jeho povrch se podobá kožíškům plyšáků, proto je moc příjemné, když se do něj zachumláte. Můžete si jej pořídit v podobě deky k televizi, stejně tak se hodí i do ložnice. Povlečení mikroplyš se těší čím dál většímu zájmu ze strany spotřebitelů, protože kromě hřejivých vlastností nabízí i velmi snadnou údržbu. Spolu s ním si můžete pořídit i mikroplyšové prostěradlo, aby byl váš zimní ložní set naprosto dokonalý.

 

000059 jorga šedá 1

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.