Domovská stránka Blog Zapomeňte na plíseň, vlhkost a bakterie. Je tu bambus!

Zapomeňte na plíseň, vlhkost a bakterie. Je tu bambus!

30. 7. 2015

Bambusové vlákno je známé teprve od konce 20. století. Za poměrně krátkou dobu si získalo svou oblíbenost po celém světě. Díky své přirozené složce "Bamboo Khun" účinně zabraňuje množení bakterií, plísní a kvasinek, které jsou důvodem vzniku nepříjemných pachů či potu. Pozadu nezůstává ani jeho povrch. Už při prvním doteku pocítíte jeho mimořádnou hebkost. Právě tyto vlastnosti se podílejí na delší životnosti textilního materiálu a zajišťují jeho stálobarevnost. Věděli jste například, že bambus dokáže pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna?

Zázrak z čisté přírody

Bambus se v poslední době stává fenoménem. Vyrábí se z něj spousta užitečných věcí do domácnosti od dekoračních předmětů až po heboučké osušky. Zcela jistě vás zaujme svým jedinečným využitím a ekologickou šetrností. Už samotná rostlina obsahuje unikátní složku, jež umožňuje její pěstování, aniž by bylo nutné použít pesticidy nebo hnojiva. Díky svému rychlému růstu je bambus také rychle obnovitelným přírodním zdrojem.

Dobrá zpráva pro alergiky

I když jsme si zde vyčetli celou řadu užitečných vlastností bambusu, nejvíce jej ocení právě alergici. Ke klidnému spánku jim zaručeně dopomohou bambusová prostěradla. Můžete se v nich například potit celou noc, a přesto bakterie ani plísně nemají žádnou šanci. Samozřejmě je možné si je pořídit v oblíbeném froté i jersey provedení hned v několika barevných variantách. Prostěradla z bambusu jsou také vhodná pro jakékoliv roční období. Díky svým termoregulačním schopnostem v zimě hřejí a v létě ochladí.

Bambusové ručníky do koupelny i na pláž

Po koupání se každý touží zabalit do hebkého a huňatého ručníku, jenž mu poskytne dokonalé usušení i pohodlí. Zejména sportovci, ale i návštěvníci sauny, kteří je často používají mimo domov, se často potýkají s obavami, které může nežádoucí vlhkost způsobit. S bambusovými výrobky se však ničeho bát nemusíte, neboť disponují vlastnostmi, které ocení skutečně každý. Ručníkyosušky z bambusu jsou antibakteriální, mají pevný tkaný okraj, díky němuž dobře drží tvar a nevytáhnou se. Pochlubit se mohou také vysokou gramáží, jež významně ovlivňuje jejich kvalitu. Ostatně měkoučký materiál, který je na dotek příjemný lidské pokožce, osloví vždycky.

     

A co vy? Jaké máte zkušenosti s bambusem?

230_6966x1550_all-free-download- uzsi
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.