Domovská stránka Blog Certifikát OEKO-TEX Standard 100

Certifikát OEKO-TEX Standard 100

19. 1. 2017

Každý výrobek a materiál, který nese označení Oeko-Tex Standard 100, je testován nezávislým Evropským výzkumným institutem, který provádí testy na přítomnost látek škodlivých lidskému organismu. Ty pak dále zkoumá podle standardizovaných kritérií limitující užívání nebezpečných chemikálií při jejich výrobě.

Tato známka je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.  Výrobky s tímto označením se nachází na pultech českých obchodů čím dál častěji. Ačkoli to není certifikát BIO kvality, z hlediska našeho zdraví dokládá jistý posun ke kvalitnějším textiliím oproti konvenčním. Materiály a výrobky jsou navíc pravidelně prověřovány, a v případě zjištění odchylek je certifikát odebrán.

Testování na škodlivé látky

Tento druh testování je prováděn na veškeré škodlivé látky, a přitom zahrnuje čtyři důležité oblasti: zakázané látky, povolené látky, škodlivé chemikálie a zdravotní nezávadnost.

V souladu s požadovanými kritérii

Certifikace povlečení značky XPOSE® navíc zaručuje, že všechny komponenty výrobků jsou v souladu s požadovanými kritérii bez výjimky – což znamená, že je to kromě vnějšího materiálu i šití nitě, podšívky, výtisků a tak dále, stejně tak to zahrnuje textilní doplňky, jako jsou knoflíky, zipy, nýty a podobně.

 

certfifakt OEKO-TEX

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.