Domovská stránka Blog Flanel v zimě jako když najdete. Proč je tolik oblíbený?

Flanel v zimě jako když najdete. Proč je tolik oblíbený?

2. 11. 2018

S flanelem se již setkal prakticky každý z nás. Jedná se o hustě tkanou látku, která je vždy na jedné či obou stranách upravena tzv. počesáním. Díky tomu je tento materiál příjemný na pohled i dotek a získává své typické vlastnosti. Vyrábí se z bavlněné příze, vlny i syntetických vláken, které se ovšem kvalitou přírodním materiálům nemohou rovnat.

Vlastnosti a použití

Ačkoliv flanel má mnoho co nabídnout, kvůli jeho speciálním úpravám je náročnější na údržbu. Díky svým vlastnostem se často používá k výrobě košil, kalhot a ložního prádla. Flanelové povlečení je prodyšné, savé a mimořádně hřejivé, proto udělá největší službu v zimních měsících.

 

flanel

 

Vzory a rozměry

Flanelové ložní prádlo dnes bez problémů seženete i v atypických rozměrech. Nejčastěji se setkáte s prodlouženým povlečením 140×220 cm nebo tzv. francouzským povlečením 200×220 cm, které je díky obří přikrývce jako stvořené pro páry.

 

Diva 1

 

Jak pečovat o flanel

Flanel není na údržbu nijak náročný, avšak je zde několik doporučení, kterých byste se měli držet. Při odstřeďování nastavte maximálně 800 otáček za minutu. Pokud byste jich nastavili víc, mohla by se nenávratně polámat vlákna ve tkanině, čímž by se zkrátila životnost povlečení. To je nutné vložit do pračky naruby a použít šetrný prací prostředek. Velké plus flanelu je, že se nemusí žehlit, avšak pokud to uděláte, vydrží vám mnohem déle hladší než klasická bavlna.

 

washhouse-294621_960_720

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.