Domovská stránka Blog Jak se nezbláznit z Vánoc

Jak se nezbláznit z Vánoc

2. 12. 2019

První adventní víkend je za námi a ve většině domácností jsou přípravy na nejkrásnější svátky roku v plném proudu. Pro mnohé z nás se ale nedá hovořit o klidném období. Pečeme cukroví, sháníme dárky, kterými chceme obšťastnit naše nejbližší, uklízíme a mnohdy z toho všeho padáme vyčerpáním. Také se v tom poznáváte, milé dámy? Pak je možná advent obdobím, kdy se máme naučit zklidnit.

Připravte si dobrý plán

Chcete-li minimalizovat stres a vše stihnout, jak potřebujete, najděte si chvilku času a napište všechny úkoly, které chcete do Vánoc stihnout a do kdy je chcete zrealizovat. Při sepisování seznamu činností pečlivě zvažte, co je opravdu důležité a co můžete vynechat. Ani vánoční úklid nemusí být stresující. Do uklízení zapojte celou svoji rodinu, a i když možná domácí práce neodvedou tak dobře jako vy, za trochu klidu to určitě stojí.

 

vánoční ulice

Jak na dárky

Kdo by měl rád vánoční apokalypsu v obchodech, která každoročně vypukne s příchodem první adventní neděle. Pokud jste si vánoční dárky nestihli zajistit dostatečně s předstihem, stále ještě můžete pohodlně objednávat v internetových obchodech. Co ale vybrat svým nejbližším? Čas jednoduše ušetříte tím, že se jich zeptáte, a hned budete mít o starost méně. Když si i tak nebudete vědět rady, sáhněte po staré dobré klasice. Babičku nebo maminku potěšíte hezkým povlečením, tatínek či dědeček nepohrdnou praktickou peněženkou a u dětí je to jasné, tady na plné čáře vítězí hračky a pomůcky s motivy nejrůznějších pohádkových postav.

 

vánoce

 

Vánoční pečení

Vánoce bez cukroví si umí představit jen málokdo. Jestliže je to nad vaše síly, kupte si jej u šikovného pekaře. V mnoha obchodech tuto možnost nabízí, tak se ji nebojte využít. Častokrát je takové cukroví k nerozeznání od toho domácího. A pokud se přece jen do pečení pustíte, vybírejte jen takové druhy, u kterých máte jistotu, že je máte v rodině všichni rádi.

 

cukroví1

 

Navzdory všem stresujícím přípravám, Vánoce jsou ty nejkrásnější svátky v roce. Je to kouzelný čas radosti, který příjemně strávíte s rodinou a přáteli. Tak ať ty letošní svátky prožijete přesně podle svých představ!

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.