Domovská stránka Blog Jaké barvy do ložnice?

Jaké barvy do ložnice?

7. 3. 2017
Dobře se vyspat, jak by mnozí potvrdili, není vůbec samozřejmostí. Je dokázáno, že zdravý spánek bývá nezřídka výsledkem dobrého pocitu z toho, čím se obklopujeme.
Pokud teď myslíte třeba na kvalitu povlečení, nebo na komfort, který vám poskytuje vaše oblíbená přikrývka, jste rozhodně blízko. My se však zaměříme na to nejdůležitější, co se vším výše zmíněným souvisí a ovlivňuje naši psychiku - barvy v ložnici!
 
ložnice žluť
 

Barvy, které uklidní a nabijí vás pozitivní energií

 
V ložnici se musíme cítit dobře a neobklopovat se příliš velkým množstvím rušivých elementů. Odborníci tak nedoporučují ani umístění televize nebo počítače v ložnici, přestože tzv. domácí kancelář v jednom rohu místnosti určené právě pro spaní je dnes zcela běžným jevem. Svou roli hrají i nejrůznější doplňky, polštáře, lůžkoviny, prostěradla apod.
Máme na výběr ze studených barev, které prostor zklidní, teplé tóny mu naopak přidají energii a prohřejí jej příjemnou atmosférou. Moderní jsou také syté a výrazné barvy, oblíbená je i klasika v neutrálním stylu. Můžeme použít určitou barvu na stěny, strop či podlahu, a použijeme-li tyto barvy na povlečení či dalších doplňcích, jako jsou závěsy, koberce nebo dekorační polštáře, můžeme snadno a častěji měnit celkovou náladu a styl místnosti.
 
 
 ložnice green
 
 

Probuzení do jasných barev a slunečních paprsků

 
Také se rádi probouzíte v pokoji zalitém sluncem? Je to ideální a velmi efektivní způsob, jak vstát z postele a začít nový den v pozitivním rozpoložení. Barvy, které nás obklopují, ovlivňují naši náladu zcela zásadně. Teplé barvy jako je červená, oranžová, sytě či jemně žlutá, nebo oblíbená meruňková, podvědomě evokují sluneční světlo. Tyto barvy dokáží naplnit prostor optimismem a štěstím, jsou to barvy plné života a pozitivní energie.
 
 
loznice-blue.jpg
 

Vsaďte na neprovokující vzory a motivy, nechte se uspávat!

 
Příjemné pocity a uklidňující atmosféru vhodnou pro relaxaci i ničím nerušený spánek pomohou navodit také jemné, jednoduché a neagresivní motivy na přikrývkách, ložním prádle, kobercích, obrazech na stěnách apod.
Pokud se rozhodujete, kterou barvu do ložnice vybrat jako dominantní, mějte na paměti, že tato barva bude použita v největším rozsahu, např. na stěnách, na podlaze či ve velké míře také na nábytku. Zásadní bude rozhodnutí, zvolíte-li pro tento účel studený nebo teplý barevný odstín. Vybrat konkrétní barvu pak už bude jistě daleko jednodušší.
 
 
loznice-tmava.jpg
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.