Domovská stránka Blog Jarní úklid v ložnici

Jarní úklid v ložnici

12. 3. 2019

Tak jsme se dočkali, za pár dní tu bude jaro, což je ideální doba pro úklid našich domovů. Ačkoliv obvykle věnujeme nejvíce pozornosti především kuchyni a obývacímu pokoji, na ložnici nesmíme zapomenout. Úklid v této místnosti není o nic méně důležitý.

Zbavte se věcí, které nepoužíváte

Jaro je ideální dobou k eliminaci zbytečností. Ty vám beztak zabírají místo v bytě a podle čínské filozofie Feng Shui brání příchodu něčeho nového. Jak se ale rozhodnout, kterou věc si ponechat a kterou vyhodit? Je to jednoduché. Vytřiďte především ty věci, které jste nepoužívali alespoň po dobu jednoho roku.

 

cleaning-washing-cleanup-the-ilo-48889

 

Vyperte, co se dá

Matrace, peřiny, deky, to vše by mělo letět do pračky nebo čistírny. A protože v posteli trávíme poměrně hodně času, stává se tak působištěm bakterií, plísní a roztočů. Polštáře a přikrývky proto pravidelně perte jednou za čtvrt roku a povlečení vyměňujte každý týden.

 

washing-machine-2668472_960_720

 

Dejte ložnici nový look

Jaro symbolizuje znovuzrození a je dobou nových začátků. Proto je namístě dát svému domovu svěží vzhled. Pořiďte si do bytu nové dekorace, nebo i nábytek. V případě ložnice není nutno větších investicí, zde zcela postačí výměna povlečení, které se nejvíce podílí na výsledném dojmu této místnosti. Vzhledem k tomu, že stále frčí květinové vzory, budete mít jarní výzdobu během chvilky. A nezapomeňte vybrat správný materiál, se zvyšující se teplotou znovu přichází čas bavlny.

 

001089 3D povlečení ORCHIDEJ 2 600x600

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.