Domovská stránka Informace k nezaplacení Stlaní postele může udělat den příjemnějším

Stlaní postele může udělat den příjemnějším

13. 2. 2017

Všichni známe ten dokola se opakující ranní rituál stlaní postele, který každý vnímáme po svém. Pro některé je to činnost, která vyvolává radost a potěšení. Pro jiné je to jen nudná ztráta času, kterou se mnohdy ani nezabývají a nechají postel tak, jak vstali.  

Většina z nás spíše preferuje mít ustlanou postel, než odejde z domu. Někdy se ale do stlaní pouštíme ihned po probuzení, a naopak jindy, když nestíháme, necháváme postel tak, jak je. Naše rituály a návyky se mění podle nálady a času, který ráno máme. Není nic příjemnějšího než po namáhavém dni přijít do ustlané postele, kterou si opět skoro rituálně rozesteleme a ulehneme k příjemnému spánku.

Od mala jsme vedeni k pořádku

Už jako malým nám rodiče a prarodiče neustále vkládali na paměť, že je důležité mít pěkně srovnanou postel, než vyrazíme do školy. I oni se to učili od svých rodičů a takhle to funguje už po generace. Možná právě tím neustálým připomínáním někteří z nás ztratili chuť tento rituál dodržovat i v dospělosti. Jiní v tom naopak objevili radost, a nikdy s tím nepřestali, naopak se v tom od dětství spíše zdokonalovali.

Jisté je, že existuje mnoho životních zkušeností, ale i profesí, kdy člověk musí stlát, i kdyby nechtěl. Co takoví vojáci na vojně, kteří musí mít dokonalý pořádek, mezi který patří i řádně ustlaná postel. Nebo pokojské, pro které je to denní chleba a někdy ustelou i desítky postelí za den. Pro každého je to jinak důležitou a podstatnou složkou jejich života. Zajímavé je, že bylo provedeno již několik výzkumů zabývajících se tímto tématem. Jeden z nich dokonce prokázal, že lidé, kteří si každé ráno ustelou, jsou ve svém životě šťastnější a produktivnější.

 

pexels-photo-90319

 

Minimalismus versus království polštářů

Řadíte se spíše mezi minimalisty s jedním polštářem a přikrývkou, nebo jste zastánci toho, že čím víc polštářů, tím lépe? Zejména ženy jich kolem sebe mají rády opravdu hodně. V každém případě záleží individuálně na každém z nás, co nám vyhovuje a jaké jsou naše preference. Je jisté, že ložnice a postel je skoro jako naše osobní svatyně, kterou nikdo nevidí, na druhou stranu není přece špatné, aby dobře vypadala a líbila se nám samotným.

 

postell

 

Přehoz jako další úroveň

Existuje mnoho způsobů, jak ustlat postel. Je zcela logické, že ten, kdo má jeden polštář, má skoro ihned ustláno, ale ten druhý, kdo jich má deset, to bude možná dělat déle a pracněji. A přesto to mnoho z nás dělá rádo a s chutí, už jen pro ten pocit příjemnějšího dne.   

Někdy je fajn vzít jen deku, přehodit ji přes postel, srovnat polštář a odejít. Někdo dává přednost delšímu rituálu, kdy pečlivě složí peřinu, na to položí přehoz a pak nakonec pokládá polštáře, tak jak mu to vyhovuje nejvíce. Důležité je, že pokud to člověku dělá radost a zpříjemňuje mu to den, proč to nedělat. A proč nad tím nestrávit i několik minut každé ráno, a dělat to pravidelně, když nám to může zlepšit celkový pohled na to, co nás celý den čeká. Není na škodu to občas vyzkoušet.

 

 prehoz.jpeg

 

Stlaním postele může začít příjemnější den, ale i tak je pořád nejdůležitější to, jak se přes noc vyspíme.

 

A jak to máte vy? Je pro vás tento ranní rituál nezbytností?

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.