Domovská stránka Informace k nezaplacení Umělých materiálů se nemusíte obávat. Jaké jsou jejich výhody?

Umělých materiálů se nemusíte obávat. Jaké jsou jejich výhody?

19. 7. 2018

Ačkoliv je bavlna po zásluze jedničkou na trhu s lůžkovinami, roste i obliba syntetických materiálů, kolem kterých stále panuje mnoho obav. Ty ale nejsou zcela na místě, protože i polyester může nabídnout celou řadu příjemných vlastností. Umělé vlákno totiž díky své struktuře brání prostoupení chladu skrze látku, a tak se hodí především pro zimní období. To ale není vše! Tyto materiály jsou velice jemné, nežmolkují, rychle schnou a nemusí se žehlit. Jak vidíte, tak strašné to tedy s polyesterem není. A s jakými druhy se můžete setkat v našem internetovém obchodě?

Polybavlna

Polybavlna je směsová tkanina, která obsahuje cca 35 % bavlny a 65 % polyesteru. Takové povlečení je o něco lehčí a vzdušnější než bavlna. Díky tomu po vyprání brzy uschne, téměř se nemačká a nevyžaduje žehlení. Další výhodou je nízká cena.

Povlečení polycotton JOSEFÍNA - bílá 1200x628

 Mikrosatén

Mikrosaténové povlečení se rovněž vyrábí z polyesterových vláken, které jsou ovšem 1000x jemnější než všechna ostatní vyráběná vlákna. Přesto je hodně savé, prodyšné a příjemné na dotek. Mnohé z vás potěší fakt, že se nemusí žehlit.

2-xg.2563879482

Mikroplyš a mikroflanel

Na první pohled totožné materiály nápadně připomínají kožíšky plyšových hraček, a tak není divu, že mají vynikající hřejivé vlastnosti a v zimě jsou hojně používané. Nepatrný rozdíl však mezi nimi naleznete, mikroflanel má více chloupků, a tudíž ještě více hřeje.

1873 Povleceni mikroflanel Jorga  karminova 1200x628

Mikrovlákno

Materiál, který vznikl díky nové technologii složení mikrovláken z nylonu a polyesteru nabízí mnoho praktických vlastností. Tak například díky svému složení vydrží více pracích cyklů. Potlačuje také tvorbu mikroorganismů a celkově je odolnější vůči nečistotám. Zimomřivci ocení především vynikající hřejivé vlastnosti tohoto materiálu a za zmínku stojí i snadná údržba.

009-3-.2563879482

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.