Vaše ložnice podle nových trendů

9. 11. 2016

Pokud v domácnosti existuje místnost, která skutečně odráží váš osobní styl, vkus a smysl pro pohodlí, pak je to právě ložnice. Trendy pro následující rok sází na přirozenost a jednoduchost, přitom však obsahují i prvky výrazných barev. Svůj návrat hlásí také tapety a koberce. Pokud se chystáte rekonstruovat ložnici nebo jen hledáte podněty, jak jí vtisknout novou tvář, podívejte se spolu s námi na nové trendy roku 2017.

Přírodní materiály a motivy

Nejnovější trendy interiérového designu kladou důraz na přírodní materiály organického původu. S bohatou paletou těchto materiálů, jako je dřevo, len, bavlna, samet nebo kůže – a zvlášť v jejich kombinaci – působí ložnice zdravěji a estetičtěji. Pro navození maximálního pohodlí bude vhodné použít především dřevo a elegantně jej propojit s pěkným povlečením.

 

organické povlečení

Skandinávská jednoduchost nemusí být chladná

Při hledání inspirace, ve kterém stylu ložnici vybavit, se vydejte cestou na sever. Právě ze severských zemí přichází trendy zdůrazňující čisté linie, jednoduchý design, geometrické tvary a jemný vzhled, ať už se jedná o rám postele, noční stolky nebo doplňky. Skvělou kombinací a prototypem skandinávské jednoduchosti je například kombinace podlahy a postele ze světlého dřeva, do šeda laděné stěny a luxusní povlečení.

 

ložnnice

 

Dřevo ložnici zútulní

Ideálním materiálem do ložnice je dřevo či dřevotřísková deska v dezénu dřeva s výraznou strukturou. Dokáže do místnosti vnést punc útulnosti a hřejivého tepla a zároveň kombinuje rustikální a moderní styl. Stěny s dřevěným akcentem vnáší do ložnice zajímavou texturu a vévodí ostatním formám dekorace, které se se dřevem vhodně doplňují, například sklo, kámen, beton nebo cihly.

 

rustical

 

Tyrkysová je barva sezóny

Trendy v roce 2017 staví do popředí tyrkysovou barvu, ovšem příliš to s ní nepřehánějte. „Výrazná tyrkysová barva vnáší do místnosti klid a svěžest, ale měla by pokrývat jen drobnější plochy. U nábytku se uplatňuje například jako lem závěsných skříněk či regálů. Tyrkysové ložní povlečení se navíc hodí k přírodním texturám,“ radí Petra Triščíková z MT nábytek. Podle ní ladí tyrkysová barva také s odstíny šedé, bílé a béžové, nenápadně ji lze kombinovat i se žlutými či limetkovými tóny.

 

ELIZABETH - tyrkysová 2

 

Stylové tapety

Tapety, které bývaly hitem 80. a 90. let, se v posledních desetiletích opět dostávají ke slovu a v následujícím roce dokonce patří mezi uznávané trendy interiérového designu. V ložnici je lze kontrastně spojit především s popelavými barvami. Odvážnější z vás mohou zvolit tapety, které zobrazují scenérie, vzory nebo zajímavé pohledy. Pokud preferujete zdrženlivější design, vybírejte si z jemnějších tónovaných barev či decentních vzorů.

 

tapeta

 

Návrat koberců

V následujícím roce se vrací podlaha zakrytá kobercem. Ten v nové sezóně bude hrát roli při snaze docílit estetického komfortu a přívětivé atmosféry. V tomto případě se vyplatí poohlédnout se po koberci s harmonickými vzory, spíše v moderních, tmavších tónech barev. Chybu neuděláte ani s čistě bílým či béžovým kobercem s hrubší texturou, která dokreslí skandinávský styl zařízení pokoje a podpoří také rustikální vzhled dřeva.

 

koberec

 

Multifunkční využití ložnice

Odborníci poukazují na to, že ložnice v roce 2017 nemusí být nutně jen místem pro odpočinek. Moderní ložnice se totiž dostávají do centra dění a přesouvají se do ní mnohé činnosti všedního dne. Mohou být například kombinací s plnohodnotnou domácí kanceláří. Vzhledem k tomu, že své uplatnění má v našich ložnicích bezpochyby také televize, při dostatku místa můžete ložnici vybavit i komfortním sofa či křesly.

Zdroj: Petra Tršíčková MT nábytek

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.