Domovská stránka Blog Víte, jaké prostěradlo je nejlepší na léto?

Víte, jaké prostěradlo je nejlepší na léto?

31. 7. 2017

Prostěradla to s námi „nemají lehké“. Musejí unést naši váhu a převalování, musejí něco udělat až s  jedním litrem potu, který jim během spánku „odevzdáme“. A samozřejmě, musejí vydržet časté praní – bez žmolků, bez ztráty barvy a pružnosti.

V létě si prostěradla navíc musejí poradit s horkem, které útočí ze všech stran. Víte, se kterým vám bude v posteli nejlépe?

Bavlna. Klasika, která v létě nezklame

Chladí, výborně odvádí vlhkost, je praktická na údržbu. Bavlna je klasika, která v létě nezklame. Zatímco dříve bylo plátěné (bavlněné) prostěradlo k dostání téměř bez výjimky v bílé barvě, dnes je výběr mnohem bohatší – například u nás máme vždy nejméně sedm různých odstínů.

Jersey. Celoroční prostěradlo bez žehlení

I jersey prostěradla jsou utkána z 100% bavlny – mají tak všechny „letní“ vlastnosti prostěradel plátěných. V horkých nocích příjemně chladí, nejsou ale určená pouze na léto jersey prostěradla užijete celoročně. Jistě oceníte i fakt, že jersey není třeba žehlit. Horká žehlička tak může v horku k ledu. 😊

Bambus. Materiál do tepla i zimy

Zabraňuje pachům, perfektně odvádí pot, brání plísním a roztočům. Bambusová prostěradla jsou ohleduplná k pokožce, nezpůsobují alergie a i v těch největších vedrech si zachovávají maximální prodyšnost. Na léto jsou prostě perfektní.

K prostěradlům doporučujeme pořídit chránič matrací, který výrazně zabraňuje vzniku roztočů a bakterií.

 

Vyberte si:

 
prosteradlo
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.