Požadovaný článek nebyl nalezen.
17. 7. 2017
Kdo by neznal fidget spinner – malou, rotující hračku, která právě v těchto měsících hýbe Českou republikou. Takový zájem o jednoduchou věc si mnoho z nás pamatuje z dob „céček či tamagoči“, tentokrát mu ale nepropadli jen děti, ale také dospělí.
 
duhova

 

Z historie fidget spinneru

Fidget spinner byl původně zamýšlen jako antistresová hračka pro osoby trpící ADHD, autismem či chronickou úzkostí. Na světlo světa spinner přivedla chemická inženýrka Catherine Hettinger v roce 1993, která si jej té době také nechala patentovat. Její vynález se však od dnešních spinnerů poněkud liší a paní Hettinger to nijak nepopírá. Vzhled současných spinnerů se ale od toho prvotního diametrálně liší, takže skutečný vynálezce současné podoby není znám. To je důvodem, proč tuhle oblíbenou věcičku může vyrábět v podstatě kdokoliv.

 

normal

 

Jak spinner funguje

Návod, jak spinner používat, je jednoduchý. V podstatě se jedná jen o plastovou vrtulku s ložiskem uprostřed, kterou musíte roztočit. Ačkoliv byl původní význam této hračky zaměřen především jako pomůcka proti neschopnosti se soustředit, děti je rády nosí do školy, kde si s ním hrají a nevěnují příliš pozornosti vyučování.

 

hand spinner 2

Každý si najde ten svůj

V obchodech naleznete mnoho typů spinnerů. Od barevných plastových, až po kovové spinnery, které jsou všeobecně oblíbenější. Ani ceny nejsou nijak závratné. Nejlevnější kousky seženete zhruba od 69 Kč, za dražší variantu zaplatíte kolem 300 Kč. Mladí lidé s fidget spinnerem také dokáží dělat nejrůznější triky, které vyžadují zručnost a soustředění.

A co vy? Také jste propadli kouzlu této antistresové hračky?

 

 

 

 

Tel.: 314 004 540
VIOLET MOON s.r.o.
Průmyslová 1472/11
Hostivař, 102 00 Praha 10
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.