Zveřejněno 27. 7. 2022

Kombinujte povlečení, budete v ložnici spokojenější

Ložnice by měla být harmonická pro oba partnery. Jaké budou skříně, komody, osvětlení i postel, to je bezesporu důležité, třešničkou na dortu je však vaše povlečení. Musí být kvalitní, ale neméně podstatné je, aby byl jeho vzhled osobitý a šitý na míru každému uživateli. Ložnici ale většinou obývají dva lidé, dvě různé osobnosti. Co tedy dělat? Kombinovat!

Kolik lidí, tolik názorů

 

Když si partneři zařizují bydlení, na zásadních věcech se většinou dohodnou. Ale když dojde na dekorace a doplňky, je to většinou jeden z partnerů, nejčastěji žena, který je v tomto případě strůjcem závěrečného efektu. To samozřejmě platí i pro povlečení. Málokdy se dá totiž v případě obou uživatelů jedné postele dojít naprostému souladu, většinou se právě tady může skrývat problém. Partner, který se samotného výběru povlečení aktivně neúčastí, může být spokojen, nebo ho spíš příliš nevnímá. V nejhorším případě se mu nelíbí, a to pak špatně působí na jeho psychiku.

 

Povlečení pro oba

 

V ložnici, kde trávíme třetinu života, bychom se měli cítit dobře. To, čím se přikrýváme, je vedle správné postele s kvalitní matrací pro náš dobrý spánek to nejdůležitější. Do peřin musíte chodit rádi, abyste se ráno probouzeli nabití energií a plní síly k zvládání problémů nového dne. Někdy jsou partneři jako jing a jang a tomu se je dobré přizpůsobit. Než aby se měl náturou drsný dřevorubec každý večer s nechutí ukládat do sladce růžových kvítků, které miluje jeho něžná polovička, je lepší s tím něco dělat. Ideální je kombinovat povlečení různých designů. Ale velmi citlivě, jde to tak, aby se dva druhy vzorů a barev vzájemně doplňovaly a ladily spolu.

 

Pár základních pravidel

 

Na ladění vzorů nebo barev nejsou žádné jednoznačně dané poučky. Vždy je to o vkusu a jisté uměřenosti, trochu jako chůze po tenkém ledě. Hlavně jde o to, aby rozdílnost vypadala záměrně, ne každý pes jiná ves! Nebojte se, to zvládnete, stačí mít v hlavě pár pravidel. Základ je stejný barevný odstín. Ten bude i s rozdílným vzorem vedle sebe vypadat dobře. Kombinujte klidně kostky nebo pruhy s květy nebo různé obrazové motivy 3D povlečení. Jednobarevná povlečení, nebo povlečení se stejným vzorem, můžete oproti tomu kombinovat v jakékoli odlišné barvě.  Ale pozor, dbejte na materiálový soulad, ten povlečení sjednotí, aby výsledek vypadal skvěle.

 

Několik příkladů kombinací pro vaši postel

 

Bavlněný satén – luxusní materiál, které je ideální pro horké letní dny. Jako základní barvu jsme zde vybrali vínovou, která je vždy synonymem útulnosti a relaxace, proto bude radost se v takovém povlečení ukládat k spánku. Báječně bude vedle sebe vypadat povlečení ATLANTIS s divokými florálními vzory spolu s jednoduchým minimalistickým povlečením PRUHY.

 

Bavlna renforcé – pevný, hladký a příjemný produkt, jehož zpracování pozvedlo běžnou bavlněnou textilii minimálně o třídu výše. Jako základ jsme zde zvolili tyrkysový odstín, který symbolizuje radost a podle starých Egypťanů přináší štěstí a ochranu. Kombinace skandinávského vzoru v pruzích na povlečení ZIGO bude vedle povlečení ALBÍNA se vzorem tajemných mandal působit jedinečně.

 

Mikrosatén 3D – povlečení v tomto provedení v každé ložnici zazáří jako osobitý prvek, který nikdo nepřehlédne. Je jemné, hladké, lehké jako dech, měkké a antialergenní. Pokud máte doma motorkáře, neváhejte, je tu 3D povlečení MOTORKA 4 v modré a černé barvě. K němu se bude dokonale hodit 3D povlečení KVĚT 2, kde na černém podkladu září křehký květ modré lilie. Modrá je barvou spolehlivosti a vnese do vaší ložnice klid, uspokojení a soulad.

 

Hladká bavlna – kvalitní klasika, která nikdy nezklame a vyrábí se z ní nejoblíbenější povlečení. Pokud jste ochotni ke kompromisům a potřebujete ztlumit temperament, bude se pro vás hodit povlečení v šedých tónech. Třeba povlečení AMÉLIA s oblými ornamentálními vzory, které dokonale doplní nadčasová strohost prolínacích se linií na povlečení AGNES.

229
399
Saténové povlečení ATLANTIS
Rozměry • 140 x 200 cm
Skladem
749
Saténové povlečení ZIGO - šedé
Rozměry • 140 x 200 cm
Prodej ukončen
749
Saténové povlečení ALBÍNA - tyrkysové
Rozměry • 140 x 200 cm
Prodej ukončen
749