Loading...

Blackout není průšvih. U závěsů je to přímo bomba!

14.01.2021 11:30

Co k vám do ložnice po ránu nepustí jasný sluneční svit a nechá vás spát tak dlouho, jak chcete? Co utlumí světlo pouliční lampy, hluk z vozovky a také udržuje v místnosti příjemné klima? To všechno pro vás udělají zatemňovací (blackoutové) závěsy. Jsou k nezaplacení všude tam, kde potřebujete nerušený klid a tmu. Podívejte se na širokou nabídku našich zatemňovacích závěsů ZEUS v mnoha barevných odstínech a velikostech.

 

Do všech oken

V ložnici jsou naše zatemňovací závěsy ZEUS bez konkurence. Pokud tedy nechcete vstávat s východem slunce a místo toho si rádi přispíte. Tyhle závěsy pomohou i v situaci, kdy máte sousedy tak blízko, že můžou sledovat, jestli do postele nosíte pyžamo nebo noční košili. Touhu po dobrém zatemnění vyvolá i pouliční lampa, která vytrvale bliká noc, co noc do vašeho okna. Můžete si na to zvyknout, ale s našimi závěsy se budete cítit lépe. Pokud vám slunce v obýváku ruší podívanou paprsky cílenými přímo na televizní obrazovku, i tam je třeba mít možnost dobře zatemnit okna. A ještě tu máme dětský pokoj, chcete-li, aby nic nerušilo usínání vašeho potomka, pověste je na okno i tam. 

Zatemňovací závěsy v parných dnech brání přehřívání místnosti, v zimě naopak promrzání a pomohou i s hlukem, který se při jejich použití v pokoji výrazně sníží. 

Takže – to bychom měli ložnici, obývák, dětský pokoj.  Vynechali jsme jen kuchyni, a to proto, že tam málokdy potřebujete tmu. Proto můžete do kuchyně namísto závěsů umístit třeba naše vzdušné a jemné záclony GAIA, které se snadno udržují. 

 

Zatemňují všechny stejně?

V drtivé většině vám zatemňovací závěsy nezaručí neproniknutelnou tmu, takovou, kdy si nevidíte na špičku nosu. Ten pravý 100% blackout je poměrně nepraktický a neforemný. Na splývavost v tomto případě zapomeňte, protože rubovou stranu tvoří gumový nátěr, který je dost tuhý. Ostatní běžně dostupné blackoutové závěsy jsou tkané speciální technologií, kdy je látka tvořena třemi vrstvami, a ta prostřední je vyrobena z černého materiálu nepropouštějícího světlo. Na ni právě záleží, jak moc závěsy dokážou chránit váš prostor proti světlu. Zatemňovací schopnost proto není u všech stejná. Jsou také sice trochu těžší než obyčejné závěsy, ale splývají, dají se nařasit a vypadají krásně. 

Závěsy ZEUS patří mezi ty s vyšší zatemňovací schopností. Máme je ve třech délkách, abyste mohli volit přesně podle výšky vašeho pokoje. Výběr barev každého uspokojí; co byste řekli třeba sugestivní starorůžové, jemné taupe, zemité hnědé nebo uklidňující světle tyrkysové? A navíc si u nás můžete k závěsu pořídit pár povlaků ZEUS na dekorační polštářky ve stejném barevném tónu. Tím okamžitě katapultujete svůj obývací pokoj na vyšší level. 

 

Jak se perou?

Naše závěsy perte na maximální teplotu 30˚ C a určitě zvolte šetrné praní. Snažte se nepřeplnit buben pračky a ždímejte jen velice krátce a použijte program na nižší počet otáček. Max. 300 – 400, nebo neždímejte vůbec. Sušičku v tomto případě nepoužívejte a pokud můžete, pověste závěsy na tyč nebo kolejničku ještě mokré. Krásně se vyvěsí, provoní byt a nebudete je muset žehlit. Když už ale žehlíte, určitě je nenapařujte. Vždy přihlédněte k pokynům uvedeným výrobcem.